O MNIE

Zwykły wpis

Nazywam się Sebastian Catewicz. Jestem prawnikiem po Uniwersytecie Szczecińskim, radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Koszalinie. Zagadnienia windykacji na mojej prawniczej drodze zawodowej spotykam właściwie od samych początków. Niedługo po studiach znalazłem zatrudnienie w dziale obsługi prawnej jednego z urzędów skarbowych, gdzie zdobyłem unikalną wiedzę i doświadczenie w zakresie egzekucji administracyjnej i spraw podatkowych. Po ponad dwóch latach pracy w organach skarbowych postanowiłem „przejść na drugą stronę barykady”. Odszedłem z urzędu i rozpocząłem współpracę z kancelariami radcowskimi i adwokackimi, gdzie mam możliwość pomagać przedsiębiorcom i zwykłym osobom fizycznym w kontaktach z firmami windykacyjnymi, komornikami sądowymi, bankami i innymi wierzycielami. Zawodowo współpracuję również z wieloma organizacjami pozarządowymi wspomagając je w przeróżnych kwestiach prawnych, także antywindykacyjnych.

Praca w organach podatkowych pozwoliła mi zgłębić tajniki windykacji należności publicznoprawnych, takich jak podatki i składki ZUSowskie. Obecna współpraca z kancelariami prawnymi pozwoliła mi na zdobycie praktyki z zakresu egzekucji należności cywilnoprawnych. Dzięki temu unikalnemu wszechstronnemu doświadczeniu zapewniam skuteczną i kompleksową pomoc prawną z zakresu antywindykacji.

Oczywiste jest, że wszelkie długi należy spłacać. Ale praktyka zawodowa pokazała mi nieraz, że w długi łatwo popaść bez swojej winy. Najlepiej o tym wiedzą przedsiębiorcy – wystarczy, że kontrahent nie zapłaci swojej należności i przedsiębiorca nie może spłacić swoich wierzycieli. Spotkałem się także z wieloma nieuczciwymi praktykami firm windykacyjnych. Wiem również, że egzekucja nie może doprowadzić do ruiny finansowej dłużnika.

Wiem także, że dłużnik ma swoje prawa. I że nie jest bezbronny wobec całej machiny windykacyjnej, w skład której wchodzą urzędy skarbowe, firmy windykacyjne, komornicy sądowi, banki itd.  I to jest właśnie antywindykacja, zatrzymanie egzekucji czy windykacji i doprowadzanie do korzystnej dla dłużnika ugody z wierzycielem lub też wyjaśnienie niezasadności roszczenia. Pomoc w takich właśnie sprawach zmierzająca do skutecznego rozwiązania problemu dłużnika stała się moją prawdziwą pasją zawodową i źródłem satysfakcji.

Ale przecież praca to nie całe życie. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Ani i tatą Filipa. Czerpię ogrom satysfakcji z pracy społecznej – prowadzę stowarzyszenie, o którym możesz poczytać tutaj. Z pasją zwiedzam urocze, acz często zapomniane, zakątki Pomorza Środkowego i Zachodniego.

Możesz skontaktować się ze mną za pomocą poniższego formularza kontaktowego albo bezpośrednio na mój adres mail: sebastian.catewicz@gmail.com.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “O MNIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s